Zanim odpowiemy na to pytanie, mamy dla Was dobrą informację - nie musicie się wcale nad tym zastanawiać! 🙂 Jeśli tylko chcecie, przygotowanie zaproszeń może pozostać na naszej głowie. Wówczas gotowe zaproszenia wyślemy do Was w formie elektronicznej, a Wam pozostanie tylko je wydrukować i wręczyć gościom :)

Część dzieci jednak marzy o tym, by samodzielnie wykonać zaproszenia. Jeśli mają zacięcie plastyczne, to będzie to doskonałe ćwiczenie wspierające kreatywność oraz cierpliwość Waszych pociech.

Czy myśl o zbliżających się urodzinach Twojego dziecka spędza Ci sen z powiek? 

Wydaje Ci się, że przygotowania pochłoną strasznie dużo Twojego czasu i energii? 

Przychodzimy z odsieczą! A w zasadzie z małą ściągawką 
Dzielimy się z Tobą naszymi doświadczeniami i obserwacjami, co tak naprawdę jest ważne w przygotowaniach, a co warto odpuścić ;)

Przez 7 lat organizacji urodzin widzieliśmy już nie mało :)

Przyjrzyjmy się więc wspólnie, co warto przygotować na URODZINY W DOMU 

Poniżej przedstawiamy krok po kroku... Jak przejść od pomysłu do udanej imprezy Twojego dziecka ;)

Urodziny tematyczne były odpowiedzią na potrzeby rodziców, którzy zwracali się do nas z prośbą o pomoc. Mieli dosyć kolejnych takich samych urodzin “w kulkach”. Szukali czegoś innego… Chcieli, by ich dziecko miało urodziny ciekawsze, które będą dla niego prawdziwą przygodą. Wtedy powstał pomysł urodzin fabularnych, podczas których dzieci przeniosą się do równoległej… krainy zabaw ;)

🔴 Podczas przyjęcia urodzinowego zapraszamy Jubilata i gości do indiańskiej wioski, na poszukiwanie skarbu, do krainy Gwiezdnych Wojen, a nawet przeżywamy przygody Tytusa, Romka i A’Tomka. Wszystkie nasze propozycje scenariuszy urodzinowych znajdziesz tutaj.

To są pytania, które najczęściej nam zadajecie :)

Dlatego postanowiliśmy odpowiedzieć na nie także tutaj.

Przede wszystkim każde przyjęcie urodzinowe z nami to mnóstwo dobrej zabawy - w końcu nazwa nas zobowiązuje ;)

Ale... każde urodziny są zupełnie inne, dlatego odpowiedzieć na to pytanie wcale nie jest tak łatwo. Poniżej opowiadamy, co dzieje się najczęściej. 

Rozpoczynamy przygodę blogową!!

CO WARTO PRZYGOTOWAĆ NA URODZINY ?
 
Czy myśl o zbliżających się urodzinach Twojego dziecka spędza Ci sen z powiek? 
Wydaje Ci się, że przygotowania pochłoną strasznie dużo Twojego czasu i energii? 🤯🤯🤯
 
Przychodzimy z odsieczą! A w zasadzie z małą ściągawką 📋
Dzielimy się z Tobą naszymi doświadczeniami i obserwacjami, co tak naprawdę jest ważne w przygotowaniach, a co warto odpuścić ;)
 
Wprawdzie przez 7️⃣ lat organizacji urodzin widzieliśmy nie mało, ale jesteśmy bardzo ciekawi, co masz do dodania! :)
 
➡➡➡ Jeśli masz pomysł, co warto dodać do tego artykułu - podziel się swoimi wrażeniami i doświadczeniami w komentarzu ⬅⬅⬅
 
Przyjrzyjmy się więc wspólnie, co warto przygotować na URODZINY W DOMU 🏠
 
🏷 Dobry nastrój, pozytywne nastawienie i odrobina luzu :) 
Urodziny to długo wyczekiwane wydarzenie przez każde dziecko. Twoje nastawienie jako Rodzica wpływa na to, jak ten moment będzie zapamiętany przez Jubilata i Jego gości. 
Wrzuć na luz, dzieci nie zauważą drobnych niedociągnięć.
 
🏷 Miejsce na buty i kurtki ❄️☔
Jeśli urodziny odbywają się jesienią lub zimą, wraz z każdym gościem w Twoim domu pojawi się kurtka i dwa buciki ;) Warto na czas przyjęcia pochować z korytarza kurtki i buty domowników, by swobodnie zmieściły się rzeczy małych gości.
 
🏷 Przestrzeń do zabawy 🎨🎨🎨
Urodziny w domu zwykle odbywają się w największym pokoju. W większości domów jest to salon, czasem jednak w grę wchodzi pokój Jubilata.
JAK PRZYGOTOWAĆ PRZESTRZEŃ DO ZABAWY?
✔️ wygospodaruj tyle miejsca, by dzieci mogły swobodnie usiąść w kręgu (zwykle min. 3x3m)
✔️ jeśli to możliwe, przestaw meble, które nie będą w tym czasie wykorzystywane (ława, fotel, lampa)
✔️ usuń przedmioty, które w szale zabawy mogłyby ucierpieć (szklane wazony, rzeźby)
✔️ jeśli masz “zimną” podłogę, to przygotuj koc lub poduszki. Jeśli podłoga jest drewniana lub masz dywan, dzieci swobodnie mogą usiąść na podłodze
✔️ jeśli w planie jest dużo zabaw plastycznych, dzieciom może być wygodniej wykonywać je przy stole lub ławie (mogą wówczas siedzieć na podłodze po turecku)
✔️ jeśli nastawiasz się na organizowanie wspólnych zabaw, na przykład z nami ;) to sugerujemy też usunięcie z pola widzenia wszystkich możliwych “rozpraszaczy”, np. atrakcyjnych zabawek, które odwracają uwagę dzieci i balonowych dekoracji
 
🏷 Poczęstunek 
🎂 Tort - nieodłączny element urodzinowego przyjęcia!
🍉 Przekąski - Przerwę na poczęstunek proponujemy przewidzieć mniej więcej w połowie przyjęcia. Często jednak dzieci są bardziej spragnione dalszej zabawy niż siedzenia przy stole. Warto więc by przekąski były możliwe do chwycenia “w rękę”, szybkiego schrupania i pozwoliły na szybki powrót do beztroskiej zabawy. Świetnie sprawdzają się muffinki (najlepiej niezbyt duże), niewielkie ciasteczka, przekąski typu paluszki, pokrojone owoce 🍓🍒🍇
🥤 Napoje - warto, by były w zasięgu cały czas. Przy wyborze napojów pamiętaj, że niektóre dzieci nie piją słodkich napojów, tylko wodę. Sprawę “dystrybucji” napojów bardzo ułatwi użycie papierowych jednorazowych kubków, które można podpisać imionami dzieci.
 
🏷 Dekoracje 🎉🎉🎉
👉 Jeśli Tobie lub Twojemu dziecku sprawi przyjemność przygotowanie dekoracji, to jest to świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu! Dekoracje mogą nawiązywać do tematyki przyjęcia lub może być to napis “Sto lat” nad stołem.
👉 Jeśli jednak nie lubisz takich zajęć, mamy dobrą wiadomość - dekoracje nie są jednak obowiązkowym elementem przyjęcia :)
Obserwujemy, że dzieci bawią się świetnie bez dodatkowych dekoracji. Co więcej! Gdy dekoracji jest zbyt wiele, szczególnie balonowych, niektórym dzieciom trudniej jest się skupić na wspólnej zabawie. 
Jeśli chcecie przygotować dekoracje, warto więc ograniczyć się do kilku akcentów. Balony natomiast warto przywiesić na zewnątrz budynku, np. przy furtce, by goście wiedzieli, gdzie trafić ;)
 
👇 Na co jeszcze, Waszym zdaniem, warto zwrócić uwagę w przygotowaniach?
👇 Co pominęliśmy?
👇 Podzielcie się w komentarzu z nami oraz z innymi Rodzicami :)
 
➡➡➡ Włożyliśmy dużo pracy i energii w przygotowanie tego materiału dla Ciebie. Będzie nam miło, jeśli zostawisz nam 👍 lub ❤