ZAPROSZENIE NA URODZINY - CO POWINNO SIĘ W NIM ZNALEŹĆ?

Zanim odpowiemy na to pytanie, mamy dla Was dobrą informację - nie musicie się wcale nad tym zastanawiać! 🙂 Jeśli tylko chcecie, przygotowanie zaproszeń może pozostać na naszej głowie. Wówczas gotowe zaproszenia wyślemy do Was w formie elektronicznej, a Wam pozostanie tylko je wydrukować i wręczyć gościom :)

Część dzieci jednak marzy o tym, by samodzielnie wykonać zaproszenia. Jeśli mają zacięcie plastyczne, to będzie to doskonałe ćwiczenie wspierające kreatywność oraz cierpliwość Waszych pociech.

Jeśli zdecydujecie się na samodzielne wykonanie zaproszeń, pamiętajcie, by znalazły się na nich:
🏷️ MIEJSCE (adres)
Nawet jeśli przyjęcie odbywać się będzie u Ciebie w domu i wszyscy goście już w nim byli, sugerujemy wpisać dokładny adres. To pomoże rodzicom sprawniej dotrzeć do Ciebie przy pomocy nawigacji.
Jeśli dojazd jest szczególnie skomplikowany lub Wasz dom znajduje się na nowym osiedlu (jeszcze niewidocznym na niektórych mapach), proponujemy dołączyć prostą schematyczną mapkę lub wskazówki dojazdu.
🏷️ DATA I GODZINA PRZYJĘCIA
📅 Data:
powinna być dokładna, unikajcie sformułowań typu “w następny wtorek” - możecie wówczas przywitać Gości np. tydzień wcześniej lub później niż się spodziewaliście 😉
🕑 Godzina:
Sugerujemy, by na zaproszeniach wpisać godzinę rozpoczęcia o kwadrans wcześniejszą niż planowany początek animacji. W tym czasie goście zdążą przywitać się z Jubilatem i złożyć życzenia. Dorośli wykorzystają tę chwilę, by zamienić kilka słów z innymi rodzicami. Dotrą też ewentualni spóźnialscy, bo nie oszukujmy się - niemal nie zdarzają się urodzinki, by wszyscy goście byli punktualni 😉 Jeśli przyjęcie odbywa się w chłodne dni, to dodatkowo jest to czas na zdjęcie kurtek i obuwia.
🏷️ prośba o POTWIERDZENIE OBECNOŚCI ✔️ i KONTAKT do jednego z Rodziców
To pozwoli Wam ustalić, ilu osób faktycznie się spodziewać podczas przyjęcia. Będziecie wówczas wiedzieć, na ile dzieci przygotować poczęstunek, jak duży tort będzie potrzebny, ile talerzyków itp. Jeśli zależy Wam na tej informacji odpowiednio wcześniej, warto dopisać prośbę o potwierdzenie obecności DO KONKRETNEJ DATY 📅 My natomiast wiedząc, ile dokładnie dzieci będzie uczestniczyć w urodzinkach, jesteśmy w stanie jeszcze lepiej przygotować poszczególne zabawy.
W jaki sposób rodzice mają potwierdzić obecność? Większość rodziców preferuje potwierdzenie telefoniczne. Jeśli na taką formę się zdecydujesz, podaj swoje imię i nr telefonu.
🏷️ dodatkowe informacje, które zależą od charakteru przyjęcia. Tutaj warto dopisać, jeśli dzieci mają zabrać ze sobą coś szczególnego - np. OBUWIE NA PRZEBRANIE albo jakiś rekwizyt nawiązujący do tematyki urodzin. Jeśli urodziny mają mieć sportowy charakter, to warto dopisać, żeby dzieci ubrały się swobodnie lub dodać, że podczas zabawy można się pobrudzić 😉

Jeśli masz pomysł, co jeszcze powinno się znaleźć w zaproszeniu, zaprazamy do komentowania naszego artykułu na facebooku. 

CO WARTO PRZYGOTOWAĆ NA URODZINY?

Czy myśl o zbliżających się urodzinach Twojego dziecka spędza Ci sen z powiek? 

Wydaje Ci się, że przygotowania pochłoną strasznie dużo Twojego czasu i energii? 

Przychodzimy z odsieczą! A w zasadzie z małą ściągawką 
Dzielimy się z Tobą naszymi doświadczeniami i obserwacjami, co tak naprawdę jest ważne w przygotowaniach, a co warto odpuścić ;)

Przez 7 lat organizacji urodzin widzieliśmy już nie mało :)

Przyjrzyjmy się więc wspólnie, co warto przygotować na URODZINY W DOMU 

 • Dobry nastrój, pozytywne nastawienie i odrobina luzu :)
  Urodziny to długo wyczekiwane wydarzenie przez każde dziecko. Twoje nastawienie jako Rodzica wpływa na to, jak ten moment będzie zapamiętany przez Jubilata i Jego gości.
  Wrzuć na luz, dzieci nie zauważą drobnych niedociągnięć.

 • Miejsce na buty i kurtki 
  Jeśli urodziny odbywają się jesienią lub zimą, wraz z każdym gościem w Twoim domu pojawi się kurtka i dwa buciki ;) Warto na czas przyjęcia pochować z korytarza kurtki i buty domowników, by swobodnie zmieściły się rzeczy małych gości.

 • Przestrzeń do zabawy 
  Urodziny w domu zwykle odbywają się w największym pokoju. W większości domów jest to salon, czasem jednak w grę wchodzi pokój Jubilata.
  JAK PRZYGOTOWAĆ PRZESTRZEŃ DO ZABAWY?
  ✔️ wygospodaruj tyle miejsca, by dzieci mogły swobodnie usiąść w kręgu (zwykle min. 3x3m)
  ✔️ jeśli to możliwe, przestaw meble, które nie będą w tym czasie wykorzystywane (ława, fotel, lampa)
  ✔️ usuń przedmioty, które w szale zabawy mogłyby ucierpieć (szklane wazony, rzeźby)
  ✔️ jeśli masz “zimną” podłogę, to przygotuj koc lub poduszki. Jeśli podłoga jest drewniana lub masz dywan, dzieci swobodnie mogą usiąść na podłodze
  ✔️ jeśli w planie jest dużo zabaw plastycznych, dzieciom może być wygodniej wykonywać je przy stole lub ławie (mogą wówczas siedzieć na podłodze po turecku)
  ✔️ jeśli nastawiasz się na organizowanie wspólnych zabaw, na przykład z nami ;) to sugerujemy też usunięcie z pola widzenia wszystkich możliwych “rozpraszaczy”, np. atrakcyjnych zabawek, które odwracają uwagę dzieci i balonowych dekoracji

 • Poczęstunek 
  🎂 Tort - nieodłączny element urodzinowego przyjęcia!
  🍉 Przekąski - Przerwę na poczęstunek proponujemy przewidzieć mniej więcej w połowie przyjęcia. Często jednak dzieci są bardziej spragnione dalszej zabawy niż siedzenia przy stole. Warto więc by przekąski były możliwe do chwycenia “w rękę”, szybkiego schrupania i pozwoliły na szybki powrót do beztroskiej zabawy. Świetnie sprawdzają się muffinki (najlepiej niezbyt duże), niewielkie ciasteczka, przekąski typu paluszki, pokrojone owoce 
  🥤 Napoje - warto, by były w zasięgu cały czas. Przy wyborze napojów pamiętaj, że niektóre dzieci nie piją słodkich napojów, tylko wodę. Sprawę “dystrybucji” napojów bardzo ułatwi użycie papierowych jednorazowych kubków, które można podpisać imionami dzieci.

 • Dekoracje 
  👉 Jeśli Tobie lub Twojemu dziecku sprawi przyjemność przygotowanie dekoracji, to jest to świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu! Dekoracje mogą nawiązywać do tematyki przyjęcia lub może być to napis “Sto lat” nad stołem.
  👉 Jeśli jednak nie lubisz takich zajęć, mamy dobrą wiadomość - dekoracje nie są jednak obowiązkowym elementem przyjęcia :)
  Obserwujemy, że dzieci bawią się świetnie bez dodatkowych dekoracji. Co więcej! Gdy dekoracji jest zbyt wiele, szczególnie balonowych, niektórym dzieciom trudniej jest się skupić na wspólnej zabawie. 
  Jeśli chcecie przygotować dekoracje, warto więc ograniczyć się do kilku akcentów. Balony natomiast warto przywiesić na zewnątrz budynku, np. przy furtce, by goście wiedzieli, gdzie trafić ;)

Jakie są Wasze doświadczenia? Co byście dodali?

Zachęcamy do komentowania tego artykułu na facebooku!

POWODZENIA I WIELE FRAJDY Z PRZYGOTOWAŃ!!!

 

DLACZEGO URODZINY TEMATYCZNE?

Urodziny tematyczne były odpowiedzią na potrzeby rodziców, którzy zwracali się do nas z prośbą o pomoc. Mieli dosyć kolejnych takich samych urodzin “w kulkach”. Szukali czegoś innego… Chcieli, by ich dziecko miało urodziny ciekawsze, które będą dla niego prawdziwą przygodą. Wtedy powstał pomysł urodzin fabularnych, podczas których dzieci przeniosą się do równoległej… krainy zabaw ;)

🔴 Podczas przyjęcia urodzinowego zapraszamy Jubilata i gości do indiańskiej wioski, na poszukiwanie skarbu, do krainy Gwiezdnych Wojen, a nawet przeżywamy przygody Tytusa, Romka i A’Tomka. Wszystkie nasze propozycje scenariuszy urodzinowych znajdziesz tutaj.

Z powodzeniem organizujemy urodziny tematyczne już od prawie 7 lat!
Wiemy, że nasze urodziny są dla dzieci nie tylko miłym wspomnieniem, ale też inspiracją do dalszych zabaw!

Ale powodów wyboru urodzin tematycznych jest o wiele, wiele więcej! 

🔵 większe zaangażowanie w zabawę
dzieci bardziej angażują się w zabawę, gdy mają do wykonania wspólną “misję” - no bo kto by nie chciał zdobyć wszystkich wskazówek potrzebnych do odnalezienia skarbu? ;)

🔵 inspiracja do samodzielnych zabaw
urodzinowe zabawy inspirują do dalszych samodzielnych zabaw i odkrywania świata. “Przyjęcie z Naukowcem” niemal każdego skłania do dalszego eksperymentowania w domu ;)

🔵 nauka przez zabawę
dzięki zabawom dzieci w przyjemny i lekki sposób zdobywają też wiedzę i nowe umiejętności.

🔵 przełamanie nieśmiałości i integracja grupy
zabawa w grupie pomaga dzieciom przełamać nieśmiałość, a także uczy, że każdy jest ważny. Wspólne działanie sprzyja też integracji grupy zaproszonych gości.

🔵 rozwój kreatywności i wyobraźni
przenosząc się w czasie i przestrzeni do krainy zabaw, wspieramy rozwój kreatywności i wyobraźni - i tych najmłodszych, i nieco starszych.

🔵 akcesoria tematyczne i rekwizyty
akcesoria pomagają gościom bardziej wczuć się w temat przewodni przyjęcia. Każdy chłopiec z mieczem w dłoni staje się rycerzem ;)

🔵 miłe wspomnienia
urodzinowe zabawy na długo pozostają w pamięci Jubilata i Jego gości. Wiemy, że są tematem wielu rozmów na przerwach w szkole i przy domowych stołach ;)

JAK ZORGANIZOWAĆ URODZINY Z KRAINĄ ZABAW?

Poniżej przedstawiamy krok po kroku... Jak przejść od pomysłu do udanej imprezy Twojego dziecka ;)

Krok 1 - Skontaktuj się z nami:

📍 telefonicznie 
zadzwoń do nas pod numer telefonu:
Joanna Mączyńska +48665764787
Katarzyna Pawlak +48602585844

📍 mailowo 
napisz wiadomość na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
📍 na facebooku w wiadomości prywatnej: m.me/KrainaZabaw

Krok 2 - Razem ustalimy termin przyjęcia 
Przyjęcia odbywają się w weekendy lub w tygodniu w godzinach popołudniowych, zwykle po 17. Przed telefonem do nas, zastanów się, jaki termin lub terminy byłyby dla Ciebie dogodne. My sprawdzimy naszą dostępność i odpowiemy Ci, czy jest to możliwe. Jeśli nie, to zaproponujemy inny termin.

Krok 3 - Razem ustalimy miejsce przyjęcia 
Przyjęcie urodzinowe może odbywać się:
📍 w Twoim domu
📍 w plenerze
📍 w wynajętej sali - tutaj my służymy pomocą ze znalezieniem odpowiedniej sali, współpracujemy z kilkoma miejsca, ale jesteśmy też otwarci na Twoje pomysły i propozycje!

Krok 4 - Razem ustalimy czas trwania i tematykę przyjęcia 
Wspólnie ustalimy godzinę rozpoczęcia i czas trwania animacji. Nasze animacje oparte są o wybraną tematykę, dzięki temu jeszcze bardziej odpowiadają zainteresowaniom Twojego dziecka i jego gości!
Nasze propozycje scenariuszy znajdziesz tutaj:

Krok 5 - Razem ustalimy szczegóły 
Każde nasze urodziny są inne :) Zawsze staramy się jak najlepiej dostosowywać zabawy do grupy dzieci. Dlatego zapytamy Cię o szacowaną liczbę dzieci, wiek, płeć, czy dzieci się znają. Jeśli masz jakiekolwiek sugestie, to z chęcią weźmiemy je pod uwagę.

Krok 6 - My przygotujemy zaproszenia 
Jeśli tylko chcecie, przygotowanie zaproszeń może pozostać na naszej głowie. Wówczas wyślemy je Wam mailowo, a Wam pozostanie tylko je wydrukować i wręczyć gościom.

Krok 7 - Przygotuj poczęstunek i tort 
Większość rodziców decyduje się samodzielnie przygotować poczęstunek dla Jubilata i Jego gości. W końcu to Ty najlepiej wiesz, jakie smakołyki sprawią największą przyjemność Twojemu dziecku w ten szczególny dzień :)

Krok 8 - URODZINY CZAS START
Zapraszamy Jubilata i Jego gości do... krainy zabaw! ;)
Jeśli nie czytałeś naszego wpisu o tym, jak wyglądają urodziny z Krainą Zabaw, to zapraszamy do lektury

JAK WYGLĄDAJĄ URODZINY Z KRAINĄ ZABAW? CO DZIEJE SIĘ NA URODZINACH? 

To są pytania, które najczęściej nam zadajecie :)

Dlatego postanowiliśmy odpowiedzieć na nie także tutaj.

Przede wszystkim każde przyjęcie urodzinowe z nami to mnóstwo dobrej zabawy - w końcu nazwa nas zobowiązuje ;)

Ale... każde urodziny są zupełnie inne, dlatego odpowiedzieć na to pytanie wcale nie jest tak łatwo. Poniżej opowiadamy, co dzieje się najczęściej. 

✔️ Poznajemy się 

Urodziny rozpoczynamy od kilku zabaw integracyjnych, podczas których dzieci poznają nas i siebie nawzajem. Nieśmiałym te zabawy pomagają przełamać pierwsze lody, a bardziej żywiołowym przypomną, że od teraz bawimy się razem. Podczas kolejnej z zabaw poznajemy swoje imiona i wykonujemy pamiątkowe identyfikatory z imionami dzieci.

✔️ Misja czas start! 

Gdy już wszyscy się znamy… zapraszamy wszystkich uczestników do krainy zabaw! Dalsze atrakcje zależą już od wybranej przez Jubilata fabuły urodzin, a także wieku i płci dzieci. Są to liczne atrakcje sportowe, zabawy muzyczne, czasem też plastyczne. Uczestnicy za każdym razem mają do wykonania misję związaną z tematyką przyjęcia. Nasze propozycje scenariuszy znajdziecie tutaj: http://bit.ly/2mUueqP

✔️ Tort 
Zwykle w połowie przyjęcia jest przerwa na poczęstunek oraz tort. Choć to zależy od Was, bo oczywiście tort można zaplanować także po naszych animacjach.

✔️ Misja kontynuacja 
Po chwili odpoczynku, ze zdwojoną energią wracamy do zabaw.

✔️ Pora na konkurs 
Gdy uczestnikom uda się wykonać wszystkie czekające na nich zadania - pora na konkurs! Konkurs, w którym każdy wygrywa i otrzymuje pamiątkowy upominek ;)

✔️ Zakończenie zabaw 

Na koniec każde z dzieci otrzymuje dyplom za udział w zabawie. Dzięki niemu z pewnością miło będzie wspominać ten czas!

 

Jeśli macie pytania - śmiało Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.! Zachęcamy też do komentowania tego artykułu na facebooku!