Zanim odpowiemy na to pytanie, mamy dla Was dobrą informację - nie musicie się wcale nad tym zastanawiać! 🙂 Jeśli tylko chcecie, przygotowanie zaproszeń może pozostać na naszej głowie. Wówczas gotowe zaproszenia wyślemy do Was w formie elektronicznej, a Wam pozostanie tylko je wydrukować i wręczyć gościom :)

Część dzieci jednak marzy o tym, by samodzielnie wykonać zaproszenia. Jeśli mają zacięcie plastyczne, to będzie to doskonałe ćwiczenie wspierające kreatywność oraz cierpliwość Waszych pociech.

Jeśli zdecydujecie się na samodzielne wykonanie zaproszeń, pamiętajcie, by znalazły się na nich:
🏷️ MIEJSCE (adres)
Nawet jeśli przyjęcie odbywać się będzie u Ciebie w domu i wszyscy goście już w nim byli, sugerujemy wpisać dokładny adres. To pomoże rodzicom sprawniej dotrzeć do Ciebie przy pomocy nawigacji.
Jeśli dojazd jest szczególnie skomplikowany lub Wasz dom znajduje się na nowym osiedlu (jeszcze niewidocznym na niektórych mapach), proponujemy dołączyć prostą schematyczną mapkę lub wskazówki dojazdu.
🏷️ DATA I GODZINA PRZYJĘCIA
📅 Data:
powinna być dokładna, unikajcie sformułowań typu “w następny wtorek” - możecie wówczas przywitać Gości np. tydzień wcześniej lub później niż się spodziewaliście 😉
🕑 Godzina:
Sugerujemy, by na zaproszeniach wpisać godzinę rozpoczęcia o kwadrans wcześniejszą niż planowany początek animacji. W tym czasie goście zdążą przywitać się z Jubilatem i złożyć życzenia. Dorośli wykorzystają tę chwilę, by zamienić kilka słów z innymi rodzicami. Dotrą też ewentualni spóźnialscy, bo nie oszukujmy się - niemal nie zdarzają się urodzinki, by wszyscy goście byli punktualni 😉 Jeśli przyjęcie odbywa się w chłodne dni, to dodatkowo jest to czas na zdjęcie kurtek i obuwia.
🏷️ prośba o POTWIERDZENIE OBECNOŚCI ✔️ i KONTAKT do jednego z Rodziców
To pozwoli Wam ustalić, ilu osób faktycznie się spodziewać podczas przyjęcia. Będziecie wówczas wiedzieć, na ile dzieci przygotować poczęstunek, jak duży tort będzie potrzebny, ile talerzyków itp. Jeśli zależy Wam na tej informacji odpowiednio wcześniej, warto dopisać prośbę o potwierdzenie obecności DO KONKRETNEJ DATY 📅 My natomiast wiedząc, ile dokładnie dzieci będzie uczestniczyć w urodzinkach, jesteśmy w stanie jeszcze lepiej przygotować poszczególne zabawy.
W jaki sposób rodzice mają potwierdzić obecność? Większość rodziców preferuje potwierdzenie telefoniczne. Jeśli na taką formę się zdecydujesz, podaj swoje imię i nr telefonu.
🏷️ dodatkowe informacje, które zależą od charakteru przyjęcia. Tutaj warto dopisać, jeśli dzieci mają zabrać ze sobą coś szczególnego - np. OBUWIE NA PRZEBRANIE albo jakiś rekwizyt nawiązujący do tematyki urodzin. Jeśli urodziny mają mieć sportowy charakter, to warto dopisać, żeby dzieci ubrały się swobodnie lub dodać, że podczas zabawy można się pobrudzić 😉

Jeśli masz pomysł, co jeszcze powinno się znaleźć w zaproszeniu, zaprazamy do komentowania naszego artykułu na facebooku.